Menu

Ako ušetriť na liekoch

Keďže na liekoch míňame častokrát viac než je nám milé, ponúkame vám 10 užitočných tipov ako ušetriť nemalé peniaze na liekoch.

Ak ste už niekedy počítali celkové náklady (cena liekov) na bežnú chorobu, či náklady spojené s prevenciou (ceny vitamínov, výživových doplnkov, atď.), tak asi budete súhlasiť ak povieme, že sa jedná o celkom drahú záležitosť a že na liekoch dnešný človek minie dosť veľa peňazí. Tomu sa žiaľ úplne vyhnúť nedá ale celkové náklady na lieky (hlavne tie voľnopredajné) sa dajú aspoň minimalizovať. Prezradíme vám naše tipy ako na to.

1. Tip: Nakupujte bežné lieky v predstihu

Asi budete súhlasiť, že keď je človek chorý a necíti sa dobre, tak nemá veľmi chuť riešiť cenu za lieky… Odporúčame nakupovať lieky bežnej potreby v predstihu a nie až vtedy keď ich práve potrebujete. Takto máte šancu ich kúpiť lacnejšie, vystihnúť dobrú akciu, či lieky nakúpiť cez internet kde si viete ceny dobre porovnávať.

2. Tip: Nakupujte lieky na internete

Toto sa samozrejme týka znovu len voľnopredajných liekov bežnej potreby. Vo všeobecnosti však platí, že častokrát je výhodnejšie tieto lieky nakúpiť online na internete, kde je to nielen že pohodlné, ale ceny liekov z jednotlivých eshopov si viete porovnať a vybrať lepšiu cenu, ale taktiež sa môžete ľahko dostať k rôznym zľavovým kódom ktoré výslednú cenu ešte viac znížia, prípadne môžete aj získať časť peňazí späť zo svojho nákupu.

3. Tip: Porovnávajte ceny liekov

Odporúčame ceny liekov porovnávať na Heureke. Takto ľahko zistíte, kde môžete nakúpiť liek ktorý potrebujete do vašej lekárničky za najvýhodnejšiu cenu. Taktiež si budete vedieť prehľadne porovnať cenu za dopravu. Vďaka porovnávaniu viete výrazne ušetriť, niekedy aj okolo 40%.

4. Tip: Získajte cashback

Ak už nakupujete cez internet, je tu ďalšia cesta ako ešte viac ušetriť, prípadne získať časť vašich peňazí z nákupu späť (tzv. cashback). Najvýhodnejší cashback systém na Slovensku podľa našich posledných porovnávaní je Tipli. Registrácia je veľmi jednoduchá celý proces vám zaberie len minimum času. Potom už stačí sa len prekliknúť na daný eshop z Tipli a váš cashback sa automaticky započíta. Neskôr si ho môžete dať vyplatiť na svoj bankový účet.

Cashback cez Tipli môžete získať nákupom v týchto internetových lekární:
Pilulka.sk – 4% naspäť z nákupu
Lieky24.sk – 4% naspäť z nákupu
Lekáreň Tri veže – 4,5% naspäť z nákupu
Dr. Max – 2,5% naspäť z nákupu
Mojalekaren.sk – 2,5% naspäť z nákupu
Lekarendoma.sk – 7,5% naspäť z nákupu
BioCare – 5% naspäť z nákupu

5. Tip: Nakupujte lacné produkty značky Dr. Max a Plus lekáreň

Produkty značky Dr. Max a Plus lekáreň predstavujú častokrát lacnejšie (ale kvalitné) alternatívy bežne používaných liekov, vitamínov a výživových doplnkov.
Zoznam všetkých produktov značky Dr. Max si môžete pozrieť na ich stránke.

6. Tip: Využívajte dopravu zadarmo

Ušetriť na internetových lekárňach je možné najmä ak využijete ponuku na poštovné zadarmo. Väčšina internetových lekárni má síce poplatky za dopravu, ale mnohé z nich majú dopravu zadarmo pri nákupe nad určitú sumu. Na Heureke si môžete ľahko a prehľadne porovnať ceny dopravy jednotlivých eshopov.
Napríklad internetová lekáreň Dr. Max má poštovné zadarmo pre nákupy od 9,90 eur, lieky24.sk má aktuálne poštovné zadarmo na všetky objednávky, pilulka.sk má dopravu zadarmo na objednávky v sume nad 29,90 eur, mojalekaren.sk má poštovné zadarmo pre objednávky nad 30 eur, atď.

7. Tip: Využívajte zľavové kupóny

Ak už viete z ktorého eshopu budete nakupovať, skúste sa ešte pozrieť či daný eshop neponúka zľavové kupóny, resp. zľavové kódy.
Napríklad pre produkty Dr. Max môžete využiť tento zľavový kupón na -20%: DRMAX31E2DNET, atď.

8. Tip: Zapojte sa do vernostných programov

Ak na niektorom eshope nakupujete častejšie, môže byť fajn zapojiť sa do ich vernostného programu (ak ho daný eshop ponúka), za čo obvykle dostanete nejakú ďalšiu zľavu alebo si zbierate body, ktorými neskôr môžete znížiť výslednú ceny vašej objednávky.

9. Tip: Pýtajte sa na aj na lieky od iných výrobcov

Toto sa týka kamenných lekární (nie eshopov). Lekárnici totiž často uprednostňujú konkrétny liek od konkrétneho výrobcu (lebo za to majú nejaké výhody či odmeny), ale mnohokrát leží vedľa na polici liek s tou istou účinnou zložkou a môže byť výrazne lacnejší, ale lekárnik vám ho proste neponúkne – pýtate si napr. Paralen, tak vám dá Paralen, hoci napríklad Panadol je rovnako vyhovujúci a stojí o 30% menej (to je len ilustračný príklad – Panadol nemusí byť vôbec lacnejší ako Paralen). Preto odporúčame sa v lekárni pýtať aj na tie isté lieky od iných výrobcov a porovnať si ich ceny.

10. Tip: Kupujte väčšie balenia

Takmer vždy platí, že väčšie balenie vychádza v prepočte výhodnejšie ako menšie balenia. Preto, ak to samozrejme dáva význam (tzn. jedná sa o liek ktorý používate často), kupujte radšej väčšie ekonomicky výhodnejšie balenia.
Napríklad, 24-kusové balenie Ibalginu môžete na Heuréke nájsť od 1,49 eur a 48-kusové balenie môžete na Heuréke nájsť od 2,38 eur, čo predstavuje výrazne výhodnejšie balenie.

Ako ušetriť na liekoch
3.9   (18 hlasov)
Značky:, ,

Komentovať