Menu

Dočasný email

Neobmedzný počet dočasných emailových adries úplne zadarmo na jeden klik. Vhodné ako ochrana pred SPAMom, či ochranu súkromia, alebo okamžitú dostupnosť nového emailu bez registrácie.

Nie vždy je vhodné používať pre jednorázové úlohy svoju osobnú emailovú adresu. Niekedy je lepšie (či už kvôli bezpečnosti, ochrane súkromia, či jednoduchosti) použiť inú emailovú adresu ako tú, ktorú používate pre bežné veci. Na internete je možné nájsť mnoho služieb, ktoré ponúkajú funkcionalitu dočasného emailu. My sme si na mušku zobrali konkrétnu slovenskú službu/webstránku, ktorá funcionalitu dočasného emailu poskytuje veľmi efektívne a jednoducho – www.docasnyemail.sk

Dočasný email

Služba www.docasnyemail.sk funguje veľmi jednoducho – hneď na úvodnej stránke vidíte emailovú adresu, ktorú Vám server automaticky predvyplnil na základe náhodnych slov a číel. Ak chcete, môžete si emailovú adresu prepísať na ľubovoľnú v tvare cokolvek@docasnyemail.sk. Následne po kliknutí na tlačidlo „Vytvoriť“ sa Vami zvolená (alebo automaticky vygenerovaná) emailová adresa hneď vytvorí a vy vidíte prijaté emaily na túto adresu. Následne môžete túto emailovú adresu použiť použiť na ľubovoľný účel – napríklad na registráciu do portálov, či overenia na základe emailovej adresy.

Prečo je dobré používať dočasný email

Ochrana pred SPAMom

Dočasný email Vás môže v prvom rade ochrániť pred hromadou nevyžiadanej pošty- SPAMu. Častokát sa ľudia registrujú na rôzne webové stránky, portály či aplikácie len preto, že sú do toho nútení (napr. pre využitie konkrétnej funkcionality), no veľakrát sa však jedná len o jednorázovú záležitosť – napr.. jednorázovo potrebujem využiť služby konkrétneho portálu či aplikácie. Nežiadúcim účinkom toho však často je fakt, že mnohé takéto portály posielajú rôzne reklamné emaily či už pravidelne alebo nepravidelne. To sa prejaví na hromade zbytočnej pošty, medzi ktorou sa strácajú pre nás skutočne dôležité emaily. Taktiež, ak portál/stránka/aplikácia našu emailovú adresu zverejnia, môžeme očakávať ďalšiu hromadu SPAMu.

Ochrana súkromia

Ďalšou dôležitou výhodou používania dočasného emailu je ochrana súkromia, či utajenie identity. Nie vždy dôverujeme konkrétnej aplikácií či portálu a preto nechceme poskytnúť svoju skutočnú identitu. Identita je silne previazaná s našou súkromnou emailovou adresou, nielen preto, že častokrát obsahuje naše reálne meno, ale aj preto, že je možné ľahko určiť, ktoré príspevky, či iné dáta patria tej istej osobe. Dočasný email je aj v tomto ohľade výborným pomocníkom. Kľudne si môžeme pre každú registráciu či inú činnosť, ktorá vyžaduje emailovú adresu, vytvoriť novú dočasnú adresu a tak nás nikto nedokáže identifikovať na základe našej emailovej adresy.

Neobmedzený počet emailových adries

Určite ste už riešili situáciu, kedy ste chceli na jednom portáli zaregistrovať ďalší účet. Na toto obvykle je treba použiť novú/ďalšiu emailovú adresu. Vďaka dočasnému emailu máte k dispozícií neobmedzený počet emailový adries pripravených na použitie v zlomku sekundy.

Správy sa po troch dňoch automaticky vymažú

Vďaka tomu, že sa všetky správy automaticky vymažú po troch dňoch, vy nezanecháte po sebe žiadne stopy, ani hromadu odpadu. Čiže táto funkcionalita taktiež pomáha k zvýšeniu Vášho súkromia.

Služba je úplne zadarmo a bez registrácie

A samozrejme, za využívanie dočasných emailoch na stránke www.docasnyemail.sk nezaplatíte ani cent! Služba je bezplatná bez každého a nevyžaduje žiadnu registráciu. Vytvorenie dočasného emailu je skutočne záležitosť jedného kliknutia na tlačidlo „Vytvoriť“.

Kedy sa použitie dočasného emailu nehodí

Je dôležité spomenúť, že pomocou dočasného emailu nie je možné správy posielať (ani odpisovať), možné je správy iba prijímať. Z toho teda plynie, že dočasný email nie je vhodné používať v situáciách, kedy potrebujete správu napísať, prípadne na prichádzajúcu správu odpísať.
Taktiež nie je vhodné dočasný email používať vtedy, ak prichádzajúci email môže obsahovať Vaše osobné či iné citlivé údaje. Je to preto, že takýto dočasný email nie je úplne súkromný, pretože ak by iný užívateľ zadal, že chce rovnakú emailovú adresu ako je tá, ktorú ste použili vy, tak môže vidieť defacto vaše správy. Dobré však je, že sa všetky správy automaticky po troch dňoch vymažú, čiže iný užívateľ by mohol vidieť Vaše správy len max. tri dni po doručení. Navyše, portál www.docasnyemail.sk automaticky generuje adresy použitím náhodných slov a čísel, preto je veľmi nízka pravdepodobnosť, že by iný užívateľ použil rovnakú adresu ako vy (to samozrejme platí len pre automaticky generované adresy).

Dočasný email
4.7   (7 hlasov)
Značky:, ,

2 komentáre k “Dočasný email”

  1. Anonym píše:

    Pecka!

  2. Miška píše:

    Toto som už dlho potrebovala. Už dávnejšie som síce na niečo podobné natrafila, ale bolo to celé po anglicky a pôsobilo to na mňa trochu komplikovane. docasnyemail.sk je super jednoduchý a hlavne v slovenčine 🙂

Komentovať